یک گجت خلاقانه به فرم یک گیره لباس کوچک به نام Peggy توسط شرکت Omo طراحی شده که می‌تواند بارش باران را تشخیص دهد و شما را از زمان بارش آگاه کند تا لباس‌هایتان را پهن نکنید یا بساط پیک‌نیک به راه نیاندازید!

 

این گیره هواشناس بر روی رخت لباس همچون گیره‌های دیگر قرار می‌گیرد البته کمی بزرگتر است و از سنسورهای تشخیص نور، حرارت و رطوبت برای تشخیص آب و هوا بهره می‌گیرد. از آنجایی که قابلیت اتصال Wi-Fi را دارد، می‌تواند به یک تلفن هوشمند متصل شده و هشدار مربوط به بارش باران را ارسال کند.

این گجت نه تنها از ترکیبی از سنسورهای داخلی برای پیش‌بینی وقوع باران استفاده می‌کند بلکه از اطلاعات موجود در اینترنت نیز برای پیش‌بینی آب و هوا کمک می‌گیرد. بنابراین هرگز جای نگرانی نیست زیرا اگر در منزل نباشید هم می‌توانید برای در امان ماندن از باران با مشاهده‌ی این اطلاعات خود را به موقع به منزل برسانید.

 

گیره لباس هوشمند 

دانش زیاد در مورد آب و هوا در مقیاس بزرگ به این گجت امکان می‌دهد که به شما توصیه‌های لازم در مورد بهترین زمان انجام کارهای شست و شو را ارائه دهد تا در سریع‌ترین زمان لباس‌ها و وسایل‌تان خشک شوند. بعلاوه زمانی که شست و شو انجام شد، می‌تواند به شما بگوید که خشک شدن از آن لحظه به بعد چقدر زمان می‌برد!

​این گیره هواشناس هنوز در مراحل توسعه است اما به نظر می‌رسد که وقتی روانه بازار شود، ده‌ها پوند ارزش آن باشد.

منبع
دات بلاگ
کلید واژه ها
فناوری وای فای خلاقیت
پست قبلی

معرفی ۱۰۰ کتاب بسیار خوب و خواندنی

پست بعدی

10 برند ارزشمند جهان

 

در همین رابطه بخوانید :